Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Spotkanie integracyjne

Troszkę nam to zajęło, ale nasz jedyny kronikarz ostatnio był mocno zapracowany... ale do rzeczy. 9 października odbyło się spotkanie integracyjno-środowiskowe organizowane przez m.in. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Drzonków, Gminę Zielona Góra oraz nasz klub. Impreza miała na celu zaprezentowanie sprzętu Obrony Cywilnej, Straży Pożarnej oraz Policji. Całość zaprezentowałą się na boisku przy szkole podstawowej w Drzonkowie. OC wystawiła sprzęt używany m.in. przy skażeniach i innych wypadkach. Strażacy zademonstrowali gaszenie pożaru, wydostawanie osób poszkodowanych z busa oraz udzielanie pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z użyciem psa policyjnego. Nasz klub zorganizował już tradycyjne poszukiwanie obcego agenta. Na miejscu uruchomiliśmy stację polową w paśmie 80 i 2 metrów. Mieliśmy okazję wypróbować nowe maszty. Całość zwieńczyła grochówka gotowana w kociołku nad ogniskiem. W galerii można zobaczyć zdjęcia z imprezy.

Nowe maszty

Nasz klub ma w końcu porządny maszt antenowy, a właściwie trzy. Jeden 12 metrowy oraz dwa 9 metrowe. Pierwsze testy już w sobotę. Na razie nasi dzielni klubowicze doprowadzali maszty do stanu używalności. Zapraszamy do galerii gdzie zamieściliśmy zdjęcia z prac.

Manewry - Kożuchów

25 września na poligonie pod Kożuchowem zorganizowaliśmy kolejne manewry. Z założenia była to impreza 24 godzinna. Zmobilizowani zostali:

 • Krzysztof SQ3HLV
 • Maciek SP3VAQ
 • Michał SQ3NTO
 • Krzysztof
 • Darek
 • Adam
 • Mariusz

Po przybyciu na miejsce ok. godziny 15:00 bez zwłoki przystąpiliśmy do rozbijania obozu. Po rozłożeniu namiotów i pałatek, przyszedł czas na zabezpieczenie środków łączności. Postawiliśmy 10m maszt teleskopowy, na którego szczycie zainstalowana została antena na pasmo 2m. Jednocześnie do masztu przymocowana została antena na pasmo 80m. Działała ona w układzie Inverted V. Stacja działała pod znakiem SP3PJE/3. W ciągu tej doby działo się wiele, że jesteśmy w stanie tylko delikatnie nakreślić zakres prowadzonych działań. Młodsi koledzy odebrali znakomite wyszkolenie w zakresie:

 • nocnych działań operacyjnych piechoty czy zwiadu
 • walki na bagnety (wypracowanie zaufania i dyscypliny wewnątrzgrupowej)
 • nocnego alarmu
 • zaprawy ogólnorozwojowej
 • nocnego strzelania z broni krótkiej i długiej

oraz bardzo wielu innych aspektów. W niedzielę z samego rana odbyły się rywalizacje w klasyfikacji klubowej oraz niezrzeszonej w strzelaniu. Każdy zawodnik musiał wykazać się celnością i szybkością, gdyż zadanie było na czas. Z klubowiczów najlepsi okazali się Michał SQ3NTO, Krzysztof SQ3HLV oraz Maciek SP3VAQ. W grupie niezrzeszonych najlepszy okazał się Mariusz. Po posiłku przyszedł czas na działania w ternie. Podzieliliśmy się na dwie grupy i ruszyliśmy na poligon. Przeprowadziliśmy 6 potyczek. Jak można było się spodziewać doświadczenie wojskowe Krzysztofa SQ3HLV i Darka zaowocowało sukcesywnym rozgromieniem przeciwników. Na sam koniec manewrów spotkaliśmy cztery osoby z nowosolskiej grupy airsoftowej NSA. Okazało się, że jest duża szansa na zawiązanie współpracy. I to nas cieszy! W galerii są już dostępne zdjęcia. Zapraszamy do ich obejrzenia. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie również dostępny film nakręcony i zmontowany przez kolegę Oresta.

III Zlot Krótkofalowców cd.

11 września przy remizie OSP w Suchej k/Zielonej Góry odbył się III Zlot Krótkofalowców. Pogoda dopisała wyśmienicie. Wszystkie założenia zostały spełnione oprócz zawodów w rozkładaniu anteny. Doszliśmy do wniosku, że i tak było bardzo dużo atrakcji. Konkursy strzeleckie, paintballlowe jak i ASG, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Kolega Krzysztof SQ3HLV przygotował fantastyczną zupę gotowaną w kociołku nad ogniskiem. Nie była to jedyna przekąska. Dzieci, które wróciły z podchodów przez nas zorganizowanych, licznie obległy ognisko w celu usmażenia kiełbasek. Niespodzianką dla przybyłych gości był pokaz zorganizowany przez strażaków OSP. Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Zielona Góra. Zapraszamy do galerii, w której zamieściliśmy relację fotograficzną z całej imprezy. Jej autorem jest kolega Maciek SP3VAQ. Mamy już plany na przyszły zlot. Postawimy na przedstawienie m.in. konstrukcji antenowych, które swojego czasu konstruowaliśmy w klubie. Do zobaczenia za rok!

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.