Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

5-lecie działalności klubu

phoca thumb l 5 lat sp3pje 063Członkowie klubu SP3PJE działającego w Drzonkowie przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Drzonków, mają zaszczyt zaprosić wszystkich krótkofalowców i miłośników radia na obchody 5-lecia swojego działania. Tak to już od 5 lat prężnie działamy w lokalnym środowisku. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 maja w Drzonkowie. Zależy nam na tym, aby było to spotkanie wyjątkowe, dlatego wszystkiemu będzie przyświecała idea warsztatów. Zaprezentujemy wiele konstrukcji antenowych... dipole, verticale oraz takie, które na pierwszy rzut oka może nawet na antenę nie wyglądają! Będzie można zobaczyć wiele sprzętu amatorskiego, ale nie tylko. Jedenz Kolegów jako ciekawostkę zaprezentuje transceiver wojskowy Clansman na którym pracuje na pasmach KF. Apelujemy do wszystkich krótkofalowców o przywiezienie swoich konstrukcji i zaprezentowanie ich szerszemugronu. Na miejscu będzie pracowała stacja okolicznościowa w paśmie 80m pod znakiem HF5PJE. Dodatkowo,dla kolegów przyjezdnych spoza Zielonej Góry, uruchomimy stację pracującą na 2m/70cm przez transponder SR3ZG. Już dziś ustawcie w swoich radiach 145.475 MHz oraz 430.175 MHz z CTCSS 203.5 Hz. Będzie również coś dla ciała. Przygotujemy tradycyjną już zupę gulaszową w kociołku, zimne i ciepłe napoje, słodkie przekąski, przy ognisku będzie można upiec kiełbaski. Poniżej przedstawiamy skrócony plan spotkania:

 

12:00 Rozpoczęcie

12-14:00 praca w podgrupach - prezentacje sprzętu, wymiana doświadczeń, dyskusje.

14:00 Podziękowania i wyróżnienia.

14:30 Kociołek i nie tylko - Rozmowy i dyskusje, prezentacje sprzętu

18:00 Zakończenie

Serdecznie zapraszamy!!

Szczegóły: Krzysztof SQ3HLV, Michał SQ3NTO

Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Zielona Góra.

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.