Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Nowe maszty

Nasz klub ma w końcu porządny maszt antenowy, a właściwie trzy. Jeden 12 metrowy oraz dwa 9 metrowe. Pierwsze testy już w sobotę. Na razie nasi dzielni klubowicze doprowadzali maszty do stanu używalności. Zapraszamy do galerii gdzie zamieściliśmy zdjęcia z prac.

Manewry - Kożuchów

25 września na poligonie pod Kożuchowem zorganizowaliśmy kolejne manewry. Z założenia była to impreza 24 godzinna. Zmobilizowani zostali:

 • Krzysztof SQ3HLV
 • Maciek SP3VAQ
 • Michał SQ3NTO
 • Krzysztof
 • Darek
 • Adam
 • Mariusz

Po przybyciu na miejsce ok. godziny 15:00 bez zwłoki przystąpiliśmy do rozbijania obozu. Po rozłożeniu namiotów i pałatek, przyszedł czas na zabezpieczenie środków łączności. Postawiliśmy 10m maszt teleskopowy, na którego szczycie zainstalowana została antena na pasmo 2m. Jednocześnie do masztu przymocowana została antena na pasmo 80m. Działała ona w układzie Inverted V. Stacja działała pod znakiem SP3PJE/3. W ciągu tej doby działo się wiele, że jesteśmy w stanie tylko delikatnie nakreślić zakres prowadzonych działań. Młodsi koledzy odebrali znakomite wyszkolenie w zakresie:

 • nocnych działań operacyjnych piechoty czy zwiadu
 • walki na bagnety (wypracowanie zaufania i dyscypliny wewnątrzgrupowej)
 • nocnego alarmu
 • zaprawy ogólnorozwojowej
 • nocnego strzelania z broni krótkiej i długiej

oraz bardzo wielu innych aspektów. W niedzielę z samego rana odbyły się rywalizacje w klasyfikacji klubowej oraz niezrzeszonej w strzelaniu. Każdy zawodnik musiał wykazać się celnością i szybkością, gdyż zadanie było na czas. Z klubowiczów najlepsi okazali się Michał SQ3NTO, Krzysztof SQ3HLV oraz Maciek SP3VAQ. W grupie niezrzeszonych najlepszy okazał się Mariusz. Po posiłku przyszedł czas na działania w ternie. Podzieliliśmy się na dwie grupy i ruszyliśmy na poligon. Przeprowadziliśmy 6 potyczek. Jak można było się spodziewać doświadczenie wojskowe Krzysztofa SQ3HLV i Darka zaowocowało sukcesywnym rozgromieniem przeciwników. Na sam koniec manewrów spotkaliśmy cztery osoby z nowosolskiej grupy airsoftowej NSA. Okazało się, że jest duża szansa na zawiązanie współpracy. I to nas cieszy! W galerii są już dostępne zdjęcia. Zapraszamy do ich obejrzenia. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie również dostępny film nakręcony i zmontowany przez kolegę Oresta.

III Zlot Krótkofalowców cd.

11 września przy remizie OSP w Suchej k/Zielonej Góry odbył się III Zlot Krótkofalowców. Pogoda dopisała wyśmienicie. Wszystkie założenia zostały spełnione oprócz zawodów w rozkładaniu anteny. Doszliśmy do wniosku, że i tak było bardzo dużo atrakcji. Konkursy strzeleckie, paintballlowe jak i ASG, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Kolega Krzysztof SQ3HLV przygotował fantastyczną zupę gotowaną w kociołku nad ogniskiem. Nie była to jedyna przekąska. Dzieci, które wróciły z podchodów przez nas zorganizowanych, licznie obległy ognisko w celu usmażenia kiełbasek. Niespodzianką dla przybyłych gości był pokaz zorganizowany przez strażaków OSP. Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Zielona Góra. Zapraszamy do galerii, w której zamieściliśmy relację fotograficzną z całej imprezy. Jej autorem jest kolega Maciek SP3VAQ. Mamy już plany na przyszły zlot. Postawimy na przedstawienie m.in. konstrukcji antenowych, które swojego czasu konstruowaliśmy w klubie. Do zobaczenia za rok!

Terminarz

Na stronie głównej dodaliśmy terminarz najważniejszych imprez i spotkań. Dzięki temu zawsze będziecie na bierząco. Już niebawem obszerna relacja z sobotniego zlotu. Stay tuned!

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.