Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Podsumowanie manewrów w Kożuchowie

Czas na kilka słów podsumowania na temat ostatnich manewrów na poligonie. Trwały one od piątku do niedzieli. Pogoda w zasadzie była dla nas łaskawa (pomijając fakt, że pierwszego dnia chciało nam zwiać namioty, a każdy poranek był bardzo zimny). Przez te 3 dni działo się tak wiele, że nie sposób wszystkiego opisać. W skrócie, obóz rozlokowany był wyśmienicie. Ogry wzięły go za 2 osobowy posterunek. Przez ten błąd nie zdobyli oni głowicy. Lepiej dla nas. Zakwaterowani byliśmy w dwóch 10 osobowych namiotach. Rozstawiliśmy maszty na których zamontowaliśmy anteny na fale krótkie oraz ultrakrótkie. Były z nami dzieci z gimnazjum z Drzonkowa. Dały sobie doskonale radę, mino chłodu i niewygód. Szczegóły całych manewrów już wkrótce w filmie, który jest już przygotowywany. Zapraszamy również do naszej galerii!

Manewry - Kożuchów 2012

Już w sobotę na poligonie pod Kożuchowem będą miały kolejne manewry. Spotykamy się w sobotę.Impreza ma cherakter zamknięty. Będzie jak zwykle wiele atrakcji. Zorganizujemy obóz, rozstawimy anteny, będzie się działo! W przyszłym tygodniu opublikujemy szeroką notatkę na ten temat. Mamy nadzieję, że kolega Maciek jak zwykle nas nie zawiedzie i zrobi fantastyczne zdjęcia. Planujemy nakręcić również film.

Czas na porządki

Osoby, które dawno u nas nie były, nie poznają klubu. Zrobiliśmy konkretne porządki. Wywaliliśmy złom, niepotrzebne ławy, itp. Teraz jest przestronnie i profesjonalnie. Mamy nowy stół do warsztatu elektronicznego. Teraz może by pracować bez przeszkadzania innym klubowiczom. W tym roku robiliśmy już pierwsze wypadny terenowe. Naszym celem był oczywiście poligon pod Kożuchowem. Było bardzo ciekawie. Antena się nie stroiła, ognisko się paliło, karabin nie chciał strzelać... na szczęście zła passa minęła i wszystko dobrze się skończyło. Tydzień temu na tym samym poligonie zrobiliśmy szkolenie z łączności przewodowej dla nowosolskiego Strzelca. Mimo śniegu, wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane.

Nowi członkowie klubu

Czas na kilka informacji. Nasz klub powiększył się o dwóch członków. Pragnę w tym miejscu powitać kolegów, Wiesława oraz Henryka, w naszym gronie! Na razie posiadają oni licencje nasłuchowe, lecz mamy nadzieję, że niedługo staną się krótkofalowcami w pełnym tego słowa znaczeniu. Druga sprawa, uruchomiliśmy bramkę APRS. Dawno już o tym wspominaliśmy, lecz dopiero teraz udało się sfinalizować nasze działania. Projekt działa w oparciu o program Xastir uruchomiony na dużym serwerze firmy HP. Bramka działa w trybie RX only. Musimy popracować jeszcze nad antenami, aby poprawić zasięg, który i tak jest całkiem dobry. Jeżeli chodzi o piątkowe spotkania klubowe, to Prezes zawiesił je do odwołania. Przewiduje się pracę w podgrupach. Wszelkie informacje podamy w stosownym czasie.

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.