Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Manewry - Kożuchów 2012

Już w sobotę na poligonie pod Kożuchowem będą miały kolejne manewry. Spotykamy się w sobotę.Impreza ma cherakter zamknięty. Będzie jak zwykle wiele atrakcji. Zorganizujemy obóz, rozstawimy anteny, będzie się działo! W przyszłym tygodniu opublikujemy szeroką notatkę na ten temat. Mamy nadzieję, że kolega Maciek jak zwykle nas nie zawiedzie i zrobi fantastyczne zdjęcia. Planujemy nakręcić również film.

Czas na porządki

Osoby, które dawno u nas nie były, nie poznają klubu. Zrobiliśmy konkretne porządki. Wywaliliśmy złom, niepotrzebne ławy, itp. Teraz jest przestronnie i profesjonalnie. Mamy nowy stół do warsztatu elektronicznego. Teraz może by pracować bez przeszkadzania innym klubowiczom. W tym roku robiliśmy już pierwsze wypadny terenowe. Naszym celem był oczywiście poligon pod Kożuchowem. Było bardzo ciekawie. Antena się nie stroiła, ognisko się paliło, karabin nie chciał strzelać... na szczęście zła passa minęła i wszystko dobrze się skończyło. Tydzień temu na tym samym poligonie zrobiliśmy szkolenie z łączności przewodowej dla nowosolskiego Strzelca. Mimo śniegu, wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane.

Nowi członkowie klubu

Czas na kilka informacji. Nasz klub powiększył się o dwóch członków. Pragnę w tym miejscu powitać kolegów, Wiesława oraz Henryka, w naszym gronie! Na razie posiadają oni licencje nasłuchowe, lecz mamy nadzieję, że niedługo staną się krótkofalowcami w pełnym tego słowa znaczeniu. Druga sprawa, uruchomiliśmy bramkę APRS. Dawno już o tym wspominaliśmy, lecz dopiero teraz udało się sfinalizować nasze działania. Projekt działa w oparciu o program Xastir uruchomiony na dużym serwerze firmy HP. Bramka działa w trybie RX only. Musimy popracować jeszcze nad antenami, aby poprawić zasięg, który i tak jest całkiem dobry. Jeżeli chodzi o piątkowe spotkania klubowe, to Prezes zawiesił je do odwołania. Przewiduje się pracę w podgrupach. Wszelkie informacje podamy w stosownym czasie.

Spotkanie integracyjne

Troszkę nam to zajęło, ale nasz jedyny kronikarz ostatnio był mocno zapracowany... ale do rzeczy. 9 października odbyło się spotkanie integracyjno-środowiskowe organizowane przez m.in. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Drzonków, Gminę Zielona Góra oraz nasz klub. Impreza miała na celu zaprezentowanie sprzętu Obrony Cywilnej, Straży Pożarnej oraz Policji. Całość zaprezentowałą się na boisku przy szkole podstawowej w Drzonkowie. OC wystawiła sprzęt używany m.in. przy skażeniach i innych wypadkach. Strażacy zademonstrowali gaszenie pożaru, wydostawanie osób poszkodowanych z busa oraz udzielanie pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z użyciem psa policyjnego. Nasz klub zorganizował już tradycyjne poszukiwanie obcego agenta. Na miejscu uruchomiliśmy stację polową w paśmie 80 i 2 metrów. Mieliśmy okazję wypróbować nowe maszty. Całość zwieńczyła grochówka gotowana w kociołku nad ogniskiem. W galerii można zobaczyć zdjęcia z imprezy.

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.