Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Zakończenie sezonu 2010/2011

Sezon w Klubie SP3PJE dyktowany jest rokiem szkolnym z uwagi na fakt, że mieści się on w szkole. Nastały wakacje, więc sezon 2010/2011 został oficjalnie zakończony. Jest to dobry pretekst do poczynienia pewnych podsumowań. Ostatnie 10 miesięcy były dla nas bardzo owocne. Pozyskaliśmy nowych członków, którzy przeszli szybką drogę od nasłuchowców do krótkofalowców. Bardzo nas to cieszy.Mamy nadzieję, że wkrótce koledzy, którzy zdali ostatnio egzamin zawitają w naszych progach. Również pod względem konstruktorskim wiele się u nas działo. Mamy pokaźną kolekcję anten amatorskich na przeróżne pasma. Niektóre z nich są bardzo odważnymi konstrukcjami. Oczywiście nie tylko na budowie anten skupiliśmy się w minionym czasie. Na uwagę zasługują nadajniki do łowów na lisa. Spełniają one wszelkie normy w rywalizacji ARDF. Wszystkie konstrukcje można było zobaczyć na ostatnim zlocie.Zestawy do „łowów” z powodzeniem wykorzystywaliśmy podczas licznych imprez integracyjnych dla rodziców i dzieci ze szkół z Drzonkowa. Na takich spotkaniach poruszaliśmy tak ważne tematy jak np. ratownictwo medyczne.Cieszymy się, że nasza praca oraz zdobyte doświadczenie zainspirowało między innymi Klub SP3PGX do zainteresowania się tematem łowów na lisa. Wszelkie przejawy mobilizacji środowiska krótkofalarskiego traktujemy jako nasz osobisty sukces. Ale to nie wszystko! Wszyscy pamiętamy, jak jakiś czas temu usilnie, lecz bezskutecznie, niektórzy lubuscy krótkofalowcy próbowali nawiązać współpracę z Zarządzaniem Kryzysowym. Sprawa stanęła na próbie zrobienia listy sprzętu jakim krótkofalowcy dysponują. Nie tędy droga. Współpraca z ZK musi polegać na czynnym udziale krótkofalowców podczas akcji kryzysowych. My znaleźliśmy na to idealny sposób. W naszym Klubie powstała pierwsza w województwie Ochotnicza Formacja Obrony Cywilnej. Naszym zadaniem będzie zabezpieczenie łączności na terenach objętych działaniami oraz koordynowanie siłami i środkami. W skład formacji wchodzi na dzień dzisiejszy 8 członków klubu. Warto w tym momencie wspomnieć, że część naszego klubowego asortymentu będzie zabezpieczało łączność na Przystanku Woodstock 2011 w Kostrzynie Nad Odrą.

Zarząd Klubu SP3PJE

IV Zlot Krótkofalarski

W dniu 18 czerwca odbył się w Drzonkowie już IV zlot krótkofalarski organizowany przez nasz klub. Wystawiliśmy szereg konstrukcji amatorskich, które można było oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie. Można było zobaczyć również namiot klubuwy, który służy nam do pracy w terenie. Kolega Krzysztof przygotował wyśmienitą strawę w postaci zupy gulaszowej gotowanej nad ogniem w kociołku. Zapraszamy do naszej galerii, zamieściliśmy tam szereg zdjęć. Dziękujemy wszystkim którzy przybyli na zlot i mamy nadzieję, że dobrze się bawili. Dziękujemy również tym, którzy jak zwykle nie przybyli.

Lista imprez w najbliższym czasie

Uwaga! Uwaga! Prezentujemy terminarz imprez organizowanych przez Klub SP3PJE w najbliższym czasie:

4-5 czerwca - Manewry na poligonie pod kryptonimem "Podejść Lisa" [impreza zamknięta]

18 czerwca - Zlot Krótkofalarski [Zapraszamy wszystkich!]

24 czerwca - Zamknięcie sezonu "Program Odra"

Gościnne występy

Wczoraj klubowicze spod znaku SP3PJE byli na gościnnych występach u HeniaSP3-32168. Celem wizyty było dopasowanie wcześniej zawieszonej anteny typu W-8010 firmy Diamond. Po niezliczonych bojach udało się doprowadzić do sytuacji w której na każdym z pasm SWR wahał się w granicach 1.3 - 2.0. Całość prac zwieńczył wspólny posiłek przygotowany przez Henia oraz Panią domu. Już za tydzień kolega Heniu wstąpi w zaszczytny poczet braci krótkofalarskiej, gdyż zda on egzamin na kategorię C. Trzymamy kciuki!

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.