Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Gościnne występy

Wczoraj klubowicze spod znaku SP3PJE byli na gościnnych występach u HeniaSP3-32168. Celem wizyty było dopasowanie wcześniej zawieszonej anteny typu W-8010 firmy Diamond. Po niezliczonych bojach udało się doprowadzić do sytuacji w której na każdym z pasm SWR wahał się w granicach 1.3 - 2.0. Całość prac zwieńczył wspólny posiłek przygotowany przez Henia oraz Panią domu. Już za tydzień kolega Heniu wstąpi w zaszczytny poczet braci krótkofalarskiej, gdyż zda on egzamin na kategorię C. Trzymamy kciuki!

Podsumowanie manewrów w Kożuchowie

Czas na kilka słów podsumowania na temat ostatnich manewrów na poligonie. Trwały one od piątku do niedzieli. Pogoda w zasadzie była dla nas łaskawa (pomijając fakt, że pierwszego dnia chciało nam zwiać namioty, a każdy poranek był bardzo zimny). Przez te 3 dni działo się tak wiele, że nie sposób wszystkiego opisać. W skrócie, obóz rozlokowany był wyśmienicie. Ogry wzięły go za 2 osobowy posterunek. Przez ten błąd nie zdobyli oni głowicy. Lepiej dla nas. Zakwaterowani byliśmy w dwóch 10 osobowych namiotach. Rozstawiliśmy maszty na których zamontowaliśmy anteny na fale krótkie oraz ultrakrótkie. Były z nami dzieci z gimnazjum z Drzonkowa. Dały sobie doskonale radę, mino chłodu i niewygód. Szczegóły całych manewrów już wkrótce w filmie, który jest już przygotowywany. Zapraszamy również do naszej galerii!

Manewry - Kożuchów 2012

Już w sobotę na poligonie pod Kożuchowem będą miały kolejne manewry. Spotykamy się w sobotę.Impreza ma cherakter zamknięty. Będzie jak zwykle wiele atrakcji. Zorganizujemy obóz, rozstawimy anteny, będzie się działo! W przyszłym tygodniu opublikujemy szeroką notatkę na ten temat. Mamy nadzieję, że kolega Maciek jak zwykle nas nie zawiedzie i zrobi fantastyczne zdjęcia. Planujemy nakręcić również film.

Czas na porządki

Osoby, które dawno u nas nie były, nie poznają klubu. Zrobiliśmy konkretne porządki. Wywaliliśmy złom, niepotrzebne ławy, itp. Teraz jest przestronnie i profesjonalnie. Mamy nowy stół do warsztatu elektronicznego. Teraz może by pracować bez przeszkadzania innym klubowiczom. W tym roku robiliśmy już pierwsze wypadny terenowe. Naszym celem był oczywiście poligon pod Kożuchowem. Było bardzo ciekawie. Antena się nie stroiła, ognisko się paliło, karabin nie chciał strzelać... na szczęście zła passa minęła i wszystko dobrze się skończyło. Tydzień temu na tym samym poligonie zrobiliśmy szkolenie z łączności przewodowej dla nowosolskiego Strzelca. Mimo śniegu, wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane.

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.