Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

IV Zlot Krótkofalarski

W dniu 18 czerwca odbył się w Drzonkowie już IV zlot krótkofalarski organizowany przez nasz klub. Wystawiliśmy szereg konstrukcji amatorskich, które można było oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie. Można było zobaczyć również namiot klubuwy, który służy nam do pracy w terenie. Kolega Krzysztof przygotował wyśmienitą strawę w postaci zupy gulaszowej gotowanej nad ogniem w kociołku. Zapraszamy do naszej galerii, zamieściliśmy tam szereg zdjęć. Dziękujemy wszystkim którzy przybyli na zlot i mamy nadzieję, że dobrze się bawili. Dziękujemy również tym, którzy jak zwykle nie przybyli.

Lista imprez w najbliższym czasie

Uwaga! Uwaga! Prezentujemy terminarz imprez organizowanych przez Klub SP3PJE w najbliższym czasie:

4-5 czerwca - Manewry na poligonie pod kryptonimem "Podejść Lisa" [impreza zamknięta]

18 czerwca - Zlot Krótkofalarski [Zapraszamy wszystkich!]

24 czerwca - Zamknięcie sezonu "Program Odra"

Gościnne występy

Wczoraj klubowicze spod znaku SP3PJE byli na gościnnych występach u HeniaSP3-32168. Celem wizyty było dopasowanie wcześniej zawieszonej anteny typu W-8010 firmy Diamond. Po niezliczonych bojach udało się doprowadzić do sytuacji w której na każdym z pasm SWR wahał się w granicach 1.3 - 2.0. Całość prac zwieńczył wspólny posiłek przygotowany przez Henia oraz Panią domu. Już za tydzień kolega Heniu wstąpi w zaszczytny poczet braci krótkofalarskiej, gdyż zda on egzamin na kategorię C. Trzymamy kciuki!

Podsumowanie manewrów w Kożuchowie

Czas na kilka słów podsumowania na temat ostatnich manewrów na poligonie. Trwały one od piątku do niedzieli. Pogoda w zasadzie była dla nas łaskawa (pomijając fakt, że pierwszego dnia chciało nam zwiać namioty, a każdy poranek był bardzo zimny). Przez te 3 dni działo się tak wiele, że nie sposób wszystkiego opisać. W skrócie, obóz rozlokowany był wyśmienicie. Ogry wzięły go za 2 osobowy posterunek. Przez ten błąd nie zdobyli oni głowicy. Lepiej dla nas. Zakwaterowani byliśmy w dwóch 10 osobowych namiotach. Rozstawiliśmy maszty na których zamontowaliśmy anteny na fale krótkie oraz ultrakrótkie. Były z nami dzieci z gimnazjum z Drzonkowa. Dały sobie doskonale radę, mino chłodu i niewygód. Szczegóły całych manewrów już wkrótce w filmie, który jest już przygotowywany. Zapraszamy również do naszej galerii!

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.