Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Bramka APRS

Po dłuższej przerwie wróciła w eter nasza bramka APRS. Obecnie pracuje na urządzeniu WX3IN1+ z tymczasową lokalizacją na ulicy Anieli Krzywoń w Zielonaj Górze. Docelowo zamontujemy ją przy naszym przemienniku SR3ZG. Oby tym razem pioruny omijały ją z daleka.

Nowa strona

Jak widać powstała nowa strona SP3PJE. Nie jest jeszcze kompletna ale w miarę możliwości uzupełniana o treści nowe jak i archiwalne (dla potomnych) przenoszone z naszych starszych stron. Postaramy się by prace związane z uzupełnianiem zakończyć jak najszybciej.

5-lecie działalności klubu

phoca thumb l 5 lat sp3pje 063Członkowie klubu SP3PJE działającego w Drzonkowie przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Drzonków, mają zaszczyt zaprosić wszystkich krótkofalowców i miłośników radia na obchody 5-lecia swojego działania. Tak to już od 5 lat prężnie działamy w lokalnym środowisku. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 maja w Drzonkowie. Zależy nam na tym, aby było to spotkanie wyjątkowe, dlatego wszystkiemu będzie przyświecała idea warsztatów. Zaprezentujemy wiele konstrukcji antenowych... dipole, verticale oraz takie, które na pierwszy rzut oka może nawet na antenę nie wyglądają! Będzie można zobaczyć wiele sprzętu amatorskiego, ale nie tylko. Jedenz Kolegów jako ciekawostkę zaprezentuje transceiver wojskowy Clansman na którym pracuje na pasmach KF. Apelujemy do wszystkich krótkofalowców o przywiezienie swoich konstrukcji i zaprezentowanie ich szerszemugronu. Na miejscu będzie pracowała stacja okolicznościowa w paśmie 80m pod znakiem HF5PJE. Dodatkowo,dla kolegów przyjezdnych spoza Zielonej Góry, uruchomimy stację pracującą na 2m/70cm przez transponder SR3ZG. Już dziś ustawcie w swoich radiach 145.475 MHz oraz 430.175 MHz z CTCSS 203.5 Hz. Będzie również coś dla ciała. Przygotujemy tradycyjną już zupę gulaszową w kociołku, zimne i ciepłe napoje, słodkie przekąski, przy ognisku będzie można upiec kiełbaski. Poniżej przedstawiamy skrócony plan spotkania:

 

12:00 Rozpoczęcie

12-14:00 praca w podgrupach - prezentacje sprzętu, wymiana doświadczeń, dyskusje.

14:00 Podziękowania i wyróżnienia.

14:30 Kociołek i nie tylko - Rozmowy i dyskusje, prezentacje sprzętu

18:00 Zakończenie

Serdecznie zapraszamy!!

Szczegóły: Krzysztof SQ3HLV, Michał SQ3NTO

Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Zielona Góra.

Ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego

W dniu 24 września odbyły się ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego. Wzięły w nich udział Formacja Obrony Cywilnej (dalej FOC) oraz siedem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Zielona Góra. Za centrum kierowania akcją obrano Szkołę Podstawową w Zawadzie. Celem ćwiczeń było zorganizowanie stanowiska kierowania w zapasowym miejscu pracy.

Czytaj więcej...

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.