Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Nowa strona

Jak widać powstała nowa strona SP3PJE. Nie jest jeszcze kompletna ale w miarę możliwości uzupełniana o treści nowe jak i archiwalne (dla potomnych) przenoszone z naszych starszych stron. Postaramy się by prace związane z uzupełnianiem zakończyć jak najszybciej.

5-lecie działalności klubu

phoca thumb l 5 lat sp3pje 063Członkowie klubu SP3PJE działającego w Drzonkowie przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Drzonków, mają zaszczyt zaprosić wszystkich krótkofalowców i miłośników radia na obchody 5-lecia swojego działania. Tak to już od 5 lat prężnie działamy w lokalnym środowisku. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 maja w Drzonkowie. Zależy nam na tym, aby było to spotkanie wyjątkowe, dlatego wszystkiemu będzie przyświecała idea warsztatów. Zaprezentujemy wiele konstrukcji antenowych... dipole, verticale oraz takie, które na pierwszy rzut oka może nawet na antenę nie wyglądają! Będzie można zobaczyć wiele sprzętu amatorskiego, ale nie tylko. Jedenz Kolegów jako ciekawostkę zaprezentuje transceiver wojskowy Clansman na którym pracuje na pasmach KF. Apelujemy do wszystkich krótkofalowców o przywiezienie swoich konstrukcji i zaprezentowanie ich szerszemugronu. Na miejscu będzie pracowała stacja okolicznościowa w paśmie 80m pod znakiem HF5PJE. Dodatkowo,dla kolegów przyjezdnych spoza Zielonej Góry, uruchomimy stację pracującą na 2m/70cm przez transponder SR3ZG. Już dziś ustawcie w swoich radiach 145.475 MHz oraz 430.175 MHz z CTCSS 203.5 Hz. Będzie również coś dla ciała. Przygotujemy tradycyjną już zupę gulaszową w kociołku, zimne i ciepłe napoje, słodkie przekąski, przy ognisku będzie można upiec kiełbaski. Poniżej przedstawiamy skrócony plan spotkania:

 

12:00 Rozpoczęcie

12-14:00 praca w podgrupach - prezentacje sprzętu, wymiana doświadczeń, dyskusje.

14:00 Podziękowania i wyróżnienia.

14:30 Kociołek i nie tylko - Rozmowy i dyskusje, prezentacje sprzętu

18:00 Zakończenie

Serdecznie zapraszamy!!

Szczegóły: Krzysztof SQ3HLV, Michał SQ3NTO

Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Zielona Góra.

Ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego

W dniu 24 września odbyły się ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego. Wzięły w nich udział Formacja Obrony Cywilnej (dalej FOC) oraz siedem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Zielona Góra. Za centrum kierowania akcją obrano Szkołę Podstawową w Zawadzie. Celem ćwiczeń było zorganizowanie stanowiska kierowania w zapasowym miejscu pracy.

Czytaj więcej...

Zakończenie sezonu 2010/2011

Sezon w Klubie SP3PJE dyktowany jest rokiem szkolnym z uwagi na fakt, że mieści się on w szkole. Nastały wakacje, więc sezon 2010/2011 został oficjalnie zakończony. Jest to dobry pretekst do poczynienia pewnych podsumowań. Ostatnie 10 miesięcy były dla nas bardzo owocne. Pozyskaliśmy nowych członków, którzy przeszli szybką drogę od nasłuchowców do krótkofalowców. Bardzo nas to cieszy.Mamy nadzieję, że wkrótce koledzy, którzy zdali ostatnio egzamin zawitają w naszych progach. Również pod względem konstruktorskim wiele się u nas działo. Mamy pokaźną kolekcję anten amatorskich na przeróżne pasma. Niektóre z nich są bardzo odważnymi konstrukcjami. Oczywiście nie tylko na budowie anten skupiliśmy się w minionym czasie. Na uwagę zasługują nadajniki do łowów na lisa. Spełniają one wszelkie normy w rywalizacji ARDF. Wszystkie konstrukcje można było zobaczyć na ostatnim zlocie.Zestawy do „łowów” z powodzeniem wykorzystywaliśmy podczas licznych imprez integracyjnych dla rodziców i dzieci ze szkół z Drzonkowa. Na takich spotkaniach poruszaliśmy tak ważne tematy jak np. ratownictwo medyczne.Cieszymy się, że nasza praca oraz zdobyte doświadczenie zainspirowało między innymi Klub SP3PGX do zainteresowania się tematem łowów na lisa. Wszelkie przejawy mobilizacji środowiska krótkofalarskiego traktujemy jako nasz osobisty sukces. Ale to nie wszystko! Wszyscy pamiętamy, jak jakiś czas temu usilnie, lecz bezskutecznie, niektórzy lubuscy krótkofalowcy próbowali nawiązać współpracę z Zarządzaniem Kryzysowym. Sprawa stanęła na próbie zrobienia listy sprzętu jakim krótkofalowcy dysponują. Nie tędy droga. Współpraca z ZK musi polegać na czynnym udziale krótkofalowców podczas akcji kryzysowych. My znaleźliśmy na to idealny sposób. W naszym Klubie powstała pierwsza w województwie Ochotnicza Formacja Obrony Cywilnej. Naszym zadaniem będzie zabezpieczenie łączności na terenach objętych działaniami oraz koordynowanie siłami i środkami. W skład formacji wchodzi na dzień dzisiejszy 8 członków klubu. Warto w tym momencie wspomnieć, że część naszego klubowego asortymentu będzie zabezpieczało łączność na Przystanku Woodstock 2011 w Kostrzynie Nad Odrą.

Zarząd Klubu SP3PJE

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.