Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

Umundurowani...

" Samodzielna Jednostka Strzelecka 3006 Nowa Sól od wielu lat współpracuje z Klubem Krótkofalarskim SP3PJE. W trakcje naszej współpracy zrealizowaliśmy bardzo wiele wspólnych przedsięwzięć, zarówno szkoleniowych jak i promocyjnych. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie merytoryczne oraz sprzętowe w zakresie łączności radiowej i nie tylko.
Dziś w siedzibie naszej jednostki odbyło się spotkanie z przedstawicielami SP3PJE, na którym uzgodniono ostatecznie szczegóły planowanego do podpisania porozumienia o dalszej współpracy. W ramach porozumienia wydzielony oddział z klubu SP3PJE, na czas prowadzonych ćwiczeń poligonowych oraz szkoleń będzie wchodził w skład plutonu SJS 3006 Nowa Sól jako drużyna łączności.
Członkowie SP3PJE, w ramach współpracy otrzymali pełne umundurowanie plecaki piechoty oraz radiostacje RF-10.
Oficjalne podpisanie porozumienia planowane jest przy okazji poligonu SJS 3006, który odbędzie się w lipcu. " - tak napisał na swoim facebookowym profilu nowosolski "Strzelec". Nam pozostaje tylko mieć nadzieję na dalszą jeszcze bardziej owocną współpracę :)

XX Spotkanie Krótkofalowców w Łagowie Lubuskim

XX Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru w Łagowie Lubuskim. Dzięki zaangażowaniu klubu SP3PLD oraz Ryszarda SP3HBF XX Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru w Łagowie Lubuskim można uznać za udane. Pogoda dopisała mimo iż obawy były spore. Nic tak nie poprawia nastroju jak jajecznica z trzystu jaj oraz świeżo złapana rybka przyrządzana na ogromnej patelni :)
Pierwszomajowe spotkanie można uznać za bardzo udane za co bardzo serdecznie dziękujemy gospodarzom oraz wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach.

Warsztaty SP3PJE

24 kwietnia 2015 w remizie OSP Drzonków miało miejsce spotkanie członków klubu SP3PJE wraz z naszymi piękniejszymi połówkami. Spotkanie miało charakter warsztatów omawiających skrzynki antenowe QRP zbudowane przez klubowych kolegów oraz integrację naszego hobby z naszymi rodzinami. Atmosfera była przednia. Kobietom też się podobało (zwłaszcza tańce) więc może częściej będą nas puszczać na spotkania klubowe :)

 

SP3PJE i czołgi czyli "Black Eagle-14"

DSC 5895W ramach polsko-angielskich manewrów "Black Eagle-14" zorganizowano w Żaganiu przy Stalagu 8c pokaz ciężkiego sprzętu wykorzystywanego przez wojska brytyjskie.

Kilku z nas miało okazję zapoznać się bliżej z czołgami, karabinami oraz ogromną bazuką !!

Można było dotknąć, polizać lub ugryźć ogromną lufę lub podziwiać napęd gąsienicowy , którego będziemy im zazdrościć kiedy naszych drogowców znów zaskoczy zima :) Piękna pogoda nam sprzyjała więc dzień okazała się wyjątkowo udany. Niestety z pewnych nieznanych nam względów nie chcieli dać nam prawdziwej amunicji.

 

 DSC 5982

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.