Klub krótkofalarski SP3PJE

SP3PJE - informacje

Propagacja

Aktualności SP3PJE

SP3PJE na poligonie

phoca thumb l dsc 7450 resizeW dniach 3-5 lipca 2015r. klub SP3PJE wraz z ZS Strzelec OSW JS 3006 Nowa Sól oraz DEFENDU brały udział we wspólnym szkoleniu na poligonie w Kożuchowie. Naszym zadaniem było zabezpieczenie TOC czyli węzeł łączności w działaniach taktycznych podczas gry wojennej. Wypadło chyba całkiem nieźle ponieważ tydzień później otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie i zaproszenie do dalszej współpracy. Następny krok współpracy związany jest ze szkoleniem młodych adeptów sztuki wojskowej w zakresie łaczności i taktycznym wykorzystania radiostacji w terenie, oraz szkoleniu członków naszego klubu z zakresu obronności. Będzie sporo pracy w obu kierunkach.

Umundurowani...

" Samodzielna Jednostka Strzelecka 3006 Nowa Sól od wielu lat współpracuje z Klubem Krótkofalarskim SP3PJE. W trakcje naszej współpracy zrealizowaliśmy bardzo wiele wspólnych przedsięwzięć, zarówno szkoleniowych jak i promocyjnych. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie merytoryczne oraz sprzętowe w zakresie łączności radiowej i nie tylko.
Dziś w siedzibie naszej jednostki odbyło się spotkanie z przedstawicielami SP3PJE, na którym uzgodniono ostatecznie szczegóły planowanego do podpisania porozumienia o dalszej współpracy. W ramach porozumienia wydzielony oddział z klubu SP3PJE, na czas prowadzonych ćwiczeń poligonowych oraz szkoleń będzie wchodził w skład plutonu SJS 3006 Nowa Sól jako drużyna łączności.
Członkowie SP3PJE, w ramach współpracy otrzymali pełne umundurowanie plecaki piechoty oraz radiostacje RF-10.
Oficjalne podpisanie porozumienia planowane jest przy okazji poligonu SJS 3006, który odbędzie się w lipcu. " - tak napisał na swoim facebookowym profilu nowosolski "Strzelec". Nam pozostaje tylko mieć nadzieję na dalszą jeszcze bardziej owocną współpracę :)

XX Spotkanie Krótkofalowców w Łagowie Lubuskim

XX Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru w Łagowie Lubuskim. Dzięki zaangażowaniu klubu SP3PLD oraz Ryszarda SP3HBF XX Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru w Łagowie Lubuskim można uznać za udane. Pogoda dopisała mimo iż obawy były spore. Nic tak nie poprawia nastroju jak jajecznica z trzystu jaj oraz świeżo złapana rybka przyrządzana na ogromnej patelni :)
Pierwszomajowe spotkanie można uznać za bardzo udane za co bardzo serdecznie dziękujemy gospodarzom oraz wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach.

Warsztaty SP3PJE

24 kwietnia 2015 w remizie OSP Drzonków miało miejsce spotkanie członków klubu SP3PJE wraz z naszymi piękniejszymi połówkami. Spotkanie miało charakter warsztatów omawiających skrzynki antenowe QRP zbudowane przez klubowych kolegów oraz integrację naszego hobby z naszymi rodzinami. Atmosfera była przednia. Kobietom też się podobało (zwłaszcza tańce) więc może częściej będą nas puszczać na spotkania klubowe :)

 

Współpraca

Odsłony

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.